Duyuru Dünya Çevre Günü Çocuklarla Kutlanıyor

09.06.2015 09:40

İBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılacak etkinlikte, Eyüp ve Kasımpaşa Yuvalarından 66 katılımcı çocuk ile İBB Çocuk Meclisinden 15 çocuk sabah kahvaltısı sonrası Haliç’ten gemiye binecek. Çocuklara Haliç’te kıyı ve deniz yüzeyi temizliği, dip çamuru taraması çalışmaları gösterilecek.

Daha sonra Üsküdar sahiline geçilerek dalgıçlar tarafından deniz dibinden çıkartılan atık maddeler çocuklara gösterilecek. Üsküdar –Sarıyer arasında yapılacak gemi yolculuğu sırasında çocuklara çevre ile ilgili sunumlar yapılarak konuya uygun çeşitli görseller izlettirilecek.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümü, Sarıyer-Bahçeköy Belgrat Ormanları Neşet Suyu’nda devam edecek ve öğlen yemeği burada yenilecek. Alanda çocuklara yönelik yapılacak eğlence organizasyonunda; resim boyama alanı, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı, yüz boyama, sosis balon, animasyon ekibi ve illüzyonist gösterisi yapılacak. Alanda ayrıca şişme şato, kaydırak, tırmanma piramidi, resim çektirme panoları ve şişme dart yer alacak.

Bunun yanında katılımcı çocuklara çeşitli hediyeler verilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü bünyesinde yapılan gürültü ölçümü ve hava temizliği gibi konularda çocukların uygulamalı bilgi alması için alana gürültü ölçüm cihazı ve seyyar hava ölçüm istasyonu getirilerek çocuklarla ölçümler yapılacak.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı