Haber ÇEVRE ANALİZ LABORATUVARINDA YANGIN VE TAHLİYE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRDİ

03.05.2016 09:05

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Çevre Koruma Müdürlüğüne bağlı olan, Yenibosna Çevre Analiz Laboratuvarında yangın ve tahliye tatbikatı gerçekleştirdi. 

İBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, acil durumlara karşı hazırlıklı olmak için İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ve İtfaiye Daire Başkanlığı ile işbirliği yaparak, tahliye ve yangın söndürme tatbikatı" gerçekleştirdi. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yapılan tatbikat, İBB Çevre Koruma Müdürlüğü, Yenibosna Çevre Laboratuvarında, ilk olarak tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

Tatbikatın ikinci bölümünde ise; İBB İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli uzman itfaiyeci eğitmenler, laboratuvar personelini yangın hakkında teorik bilgiler verdiler. Teorik eğitimin ardından da yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta, eğitime katılan personele yangın tüpünün teknik özellikleri, etkisi ve nasıl kullanılacağı konularında bilgiler verildikten sonra uygulamalı olarak da personeli yangın tüpü kullanımı gösterildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı